Kdo jsme

Spolek ONKA založili sami rodiče, kteří se svými dětmi touto léčbou prošli. Ví, jak je těžké se s touto situací vyrovnat, a jak moc důležité je, aby rodina fungovala během léčby i po léčbě. Díky této zkušenosti vědí, jakou pomoc nabídnout.

Gabriela Skopalová

předsedkyně spolku

Maminka 2 dětí: dcera 18 let, syn 16 let (prodělal onkologickou léčbu v roce 2010). Od roku 2011 členka ONKA, 2012 člen představenstva, 2013 předsedkyně ONKA. Svůj volný čas tráví aktivně. Ráda chodí do přírody, plave a jezdí na kole.

S ONKA jsem se setkala poprvé v roce 2010, kdy se můj syn léčil s onkologickým onemocněním. Po jeho uzdravení jsem se rozhodla, že se aktivně zapojím. Z vlastní zkušenosti jsem věděla, že setkávání rodičů, jejichž děti procházejí onkologickou léčbou, je velmi prospěšné. Vzájemné sdílení prožitků, vědomí, že nejsme v této náročné situaci sami, mně osobně velmi pomáhalo a chtěla jsem tímto způsobem ulehčit i dalším rodinám.

Veronika Buchtelová

ekonomka

Maminka 2 dětí: dcera 11 let a syn 17 let (prodělal onkologickou léčbu). Od roku 2014 členka a ekonomka spolku. Rozhodla se tak na základě pozitivní zkušenosti během relaxačního pobytu, který s ONKA absolvovala. Volný čas nejraději tráví s rodinou na chalupě, také se věnuje studiu anglického jazyka a zdokonalování ve svém oboru.

Iva Gebauerová

místopředsedkyně spolku