Poznávací zájezd do Vídně

Poznávací zájezd do Vídně

Dům moří a zahrady Schönbrunnu, to byly cíle našeho zájezdu.

Poznávací zájezd do Vídně

Uprostřed prázdnin jsme se s rodinami vydali na jednodenní poznávací zájezd do Vídně. Cílem naší cesty bylo největší rakouské akvárium a zahrady v Schönbrunnu.

Po příjezdu do Vídně jsme dopoledne navštívili Haus des Meeres (Dům moří), který leží v centru města v budově Flakturm, bývalé protiletadlové věži, která byla přebudována na obří akvárium a terárium. V největším rakouském akváriu, v nádrži o objemu 300 000 litrů, je dost místa pro žraloky černocípé, lagunové a bambusové, kladivouny i mořskou želvu Puppi a mnoho dalších mořských živočichů. Oddělení terárií obývají jedovatí hadi, ještěrky a ještěři, listoví mravenci a sklípkani. V zážitkovém akváriu s názvem Brandungsriff se mohou děti vypravit do světa tropických ryb díky „potápěčským přilbám" zabudovaným do dna akvária. Na samém vrcholu věže je restaurace s vyhlídkou na Vídeň. Vedle Domu moří se nachází velké dětské hřiště, kde se mnoho dětí, po individuální prohlídce šestipatrové budovy s akvárii, dosytosti vyřádilo.

Odpoledne jsme se vydali vídeňskou tramvají do Schönbrunnských zahrad. Prohlídku nám trochu znepříjemnila menší deštová přeháňka, a z toho důvodu jsme rozlehlé zahrady doslova proběhli. Odjezd autobusu z Vídně byl naplánovaný na 17 hodinu. Přesně na čas, aby si i ty nejmenší děti výlet užily. 


Díky benefiční akci Pohádkový úsměv byl tento výlet pro rodiny zcela zdarma. 

 


Vídeň

Dům moří