Pomáháme rodičům
Jsme rodiče dětí s onkologickým onemocněním
zobrazit
Víme, že na rodičích záleží
Je v rukou dospělých, aby se nemocné děti necítily jako malí cizinci
Nemoc odchází, rodina zůstává
I když toto onemocnění hodně bere, tak i hodně dává
zobrazit

Skupina rodičů onkologicky léčených dětí

ONKA je neziskový spolek rodičů dětí, které prošly onkologickým onemocněním. Na základě naší zkušenosti pomáháme ostatním rodičům, kteří se ocitli ve stejné situaci. Působíme již 9. rokem při Klinice dětské onkologie v brněnské Dětské nemocnici.

Rodičům nabízíme pomoc formou

Přítel na telefonu

Ocitli jste se s dítětem na onkologii. Víme, jak náročné období prožíváte. Proto nabízíme telefonickou linku, kde si o své situaci můžete popovídat.

Regionální centra

Kliniky dětské onkologie se nachází v Brně a Praze. Po ukončení léčby se děti vrací do svého bydliště. Proto se ONKA snaží působit i v rámci regionálních center.

Relaxační pobyty

Pořádáme relaxační pobyty pro rodiny, které mají aktivní léčbu za sebou. Víme, že je důležité popovídat s ostatními rodiči o tom, čím jste prošli.

Výtvarné dílny

Pravidelně pořádáme výtvarné dílny přímo na oddělení. Pokud trávíte dlouhé dny se svým dítětem v nemocnici, jsou dílny skvělým prostředkem, jak se odreagovat.

Kulturní akce

Díky našim partnerům navštěvujeme zajímavé kulturní akce. Společně si tak užíváme čas strávený mimo nemocnici. Je důležité si pravidelně čistit hlavu.

Podpora pozůstalých rodičů

V neposlední řadě se snažíme pomáhat i těžce zasaženým rodinám dětí, které diagnóze zhoubného nádoru podlehly.

Připravujeme

Region Brno - Cinema City

| Pojďte s námi do kina

Český den proti rakovině 2020