Výlet do Žďáru nad Sázavou

Výlet do Žďáru nad Sázavou

Dne 21. 8. 2017 jsme přijali pozvání na exkurzi do výrobního závodu firmy Plastia CZ v Novém Veselí. Součástí výletu byla návštěva Muzea nové generace.

Výlet do Žďáru nad Sázavou

Pracovníci firmy si pro nás připravili exkurzi do výroby, kde jsme viděli co všechno je potřeba k výrobě plastových produktů, jak tyto výrobky vznikají od malých plastových kousků, ovládání přístrojů, čištění, balení až po expedici k zákazníkovi. Dalším cílem návštěvy v Plastii bylo předvedení , vermikomposteru Urbalive, za který firma získala nejprestižnější ocenění v produktovém designu Red Dot Award 2017. Vermikompostér Urbalive je nádoba určená k domácímu kompostování kuchyňského bioodpadu za pomoci kalifornských žížal. Pracovníci nám vysvětlili a ukázali, jak kompost založit, udržovat a starat se o něj. Co všechno do něj můžeme dát a co z kompostu  můžeme získat. Na závěr dostala každá rodina od firmy dárky v podobě truhlíků, květináčů, zápichů do květináčů a prospektů.

Všem se exkurze moc líbila a firmě Plastia bychom rádi poděkovali za pozvání a podporu spolku.

Po exkurzi a společném obědě jsme se vydali do Žďáru nad Sázavou. Zde v areálu bývalého cisterciáckého kláštera a dnešního zámku rodiny Kinských sídlí Muzeum nové generace, kde jsme za pomoci audiovizuálního průvodce shlédli historii, život a přírodu Žďárských vrchů v období temného středověku a krásného a barevného světa baroka.

Děkujeme Muzeu nové generace za umožnění bezplatného vstupu. 


Výlet do Žďáru nad Sázavou

Plastia a Muzeum nové generace