Relaxační pobyt Pracov

Relaxační pobyt Pracov

Letošní podzimní relaxační pobyt měl podtitul Dýňový.

Relaxační pobyt Pracov

Hostila nás útulná zotavovna Pracov na řece Lužnici, poblíž malebného Tábora.

Dnem příjezdu byl tentokrát čtvrtek, což znamenalo, že veškerý program musíme stihnout o den dříve. A jak už bylo zmíněno, začali jsme vyřezáváním dýní, do kterého se zapojily postupně přijíždějící rodiny. Tatínci s dětmi urputně zápasili s dýněmi, maminky si naopak osvojovaly výrobu andělů pomocí zajímavé techniky macramé. Den jsme ukončili večerním turnajem v kuželkách.

Páteční ráno patřilo už tradičnímu hledání pokladu. Ten nám zde ukryla liška běžící k Táboru. Jak už to bývá, byla mazaná a úkoly ukryla natolik, že je děti mnohdy nemohly najít. Ovšem poklad, který nakonec společně našly, byl obrovský. Odpoledne jsme se všichni přesunuli k místní krásné ZOO, kde jsme obdivovali medvědy, pumu, jeleny nebo daňky. Počasí nám přálo, tak jsme si mohli chvíli posedět a podělit se o zážitky. Večer jsme měli k dispozici saunu a vířivku, což ocenilo mnoho neúnavných dětí.     

Sobota byla sice volným dnem, ale nejdříve muselo proběhnout předání dárků maminkám. Následně se všichni rozjeli po místním kraji. Někdo do nedalekého Tábora, kde se konal Food festival, do muzea čokolády nebo jen tak poznat město, které proslavil vojevůdce Jan Žižka. Jiní se šli podívat a vystoupat na sousedící rozhlednu Hýlačka. Pouštění balonků s přáními jsme tentokrát naplánovali na páteční večer. Dětem se líbila noční atmosféra stejně jako hélium, které rychle ubývalo.

Jelikož jsme to měli téměř všichni daleko k domovům, museli jsme vyrazit hned po nedělní snídani. Po shodě všech, že se letošní podzimní pobyt opět povedl a rodiče nabrali potřebnou energii, jsme se rozloučili a vydali se na cestu.

 

K organizaci a průběhu pobytu nám pomohli dárci finančních i věcných darů -

Jsem Srdcař, Český den proti rakovině, Sbírka pro ONKOLÁČKY, Vitar, Herlitz CZ&SK, Smart Ballons s.r.o., Sady Veleboř.

Všem z celého srdce děkujeme.


Relaxační pobyt Pracov

Pracov