Relaxační pobyt ONKA v Peci pod Sněžkou

Relaxační pobyt ONKA v Peci pod Sněžkou

Ve dnech 7. – 11. října 2015 jsme strávili prodloužený víkend v Peci pod Sněžkou. Sešlo se nás 12 rodin, z toho 18 dětí rozličného věku. Jelikož se téměř většina známe, atmosféra byla opět rodinná a pohodová.

Relaxační pobyt ONKA v Peci pod Sněžkou

Ve dnech 7. – 11. října 2015 jsme strávili prodloužený víkend v Peci pod Sněžkou. Byli jsme ubytovaní v nám již dobře známém penzionu Pod lesem, ve kterém se nám velice líbilo již  vloni a kde bylo o nás báječně postaráno.

Sešlo se nás 12 rodin, z toho 18 dětí rozličného věku. Jelikož se téměř většina známe, atmosféra byla opět rodinná a pohodová.

Přivítali jsme se ve středu večeří a seznámili jsme se s organizačními věcmi a plány na další dny.

Ve čtvrtek jsme se hned dopoledne vrhli na tvoření. Každý dostal bílé tričko, ze kterého měl možnost vykouzlit pomocí šablon a barev jedinečný originál. Nejlepší nápady měly samozřejmě děti, které si vymýšlely své šablony a návrhy samy. Po obědě jsme se vypravili do blízkého okolí, kde jsme měli připravenou hru bingo.  Po vyznačené cestě fáborky jsme hledali obrázky, co jsme si měli zapamatovat a následně je na chatě napsat do tabulky. Poté se obrázky losovaly a kdo je měl uvedené ve své kartě jako první, tak vyhrál. Ceny se samozřejmě dostaly na všechny. Paměť si neprocvičily jenom děti, ale otestovali ji i dospělí. Odpoledne se počasí zhoršilo, začlo pršet, ale mnohé z nás to stejně neodradilo od malé vycházky do Pece.

Pátek byl volnější den, kde si rodiny svůj program plánovaly samy. Někteří vyrazili na houby a vrátili se s pěkným úlovkem, někdo pokračoval v malování na trička, nebo si vyjel za hranice navštívit Polsko a většina se vypravila do Špindlerova Mlýna do Aquaparku.

Na sobotu jsme měli naplánovanou 6 km tůru z Černé hory do Pece pod Sněžkou. Počasí se umoudřilo, sluníčko nám přálo, s chutí a elánem jsme vyrazili autobusem do Jánských Lázní, kde jsme vyjeli lanovkou až na Černou horu. Po cestě jsme narazili na naučnou stezku s rašeliništěmi a odklonili jsme se od naší původní trasy. Nakonec se nám ten výlet protáhl na 11,5 km. Některým dala cesta dost zabrat, ale nakonec jsme do cíle dorazili všichni bez nějaké velké újmy na zdraví. O to větší jsme měli večer apetit a dobrý pocit z toho, že čerstvého vzduchu jsme si užili dostatek. Poslední večer byl v duchu sdružování, ostatně tak jako všechny předešlé večery. Protože každý z nás jako tradičně dovezl něco slaného či sladkého na zub, bylo potřeba vše dojíst a dopít.

V neděli dopoledne jsme se všichni sbalili, rozloučili a rozjeli zpátky do svých domovů.

Opět jsme si užili setkání známých, se kterými jsme se dlouho neviděli, krásné přírody, pohody, rodinné atmosféry. Těšíme se na další rodinný víkend, kde je dobře jak dětem, tak dospělým.

Děkujeme Alex Fox – Kvalitní reklamní textil za darování triček pro děti i dospělé.


Relaxační pobyt ONKA v Peci pod Sněžkou

Ve dnech 7. – 11. října 2015 jsme strávili prodloužený víkend v Peci pod Sněžkou. Byli jsme ubytovaní v nám již dobře známém penzionu "Pod lesem", ve kterém se nám velice líbílo a kde bylo o nás báječně postaráno.