Region Brno 2022

Region Brno 2022

Volnočasové aktivity pro rodiny po onkologické léčbě v Brně.

Region Brno 2022

V roce 2022 jsme měli naplánováno mnoho příjemných setkání pro naše rodiny. Bohužel nás stále více či méně provázela covidová epidemie a naši klienti se z důvodu ochrany svých dětí báli setkávat. Proto jsme některé akce museli zrušit. Přesto se nám povedlo zorganizovat 8 akcí, kterých se zúčastnilo celkem 116 klientů.

Nejprve jsme v Městském divadle Brno zhlédli odložené představení z roku 2021 - činohru Osmyčky, v hlavní roli s Michalem Isteníkem a Petrem Štěpánem. Před koncem školního roku jsme pozvali rodiny do Cinema City Velký Špalíček, kde jsme jim dali na výběr ze dvou filmů. Pro menší děti jsme nabídli animovaný film Rakeťák a pro starší děti jsme vybrali pokračování úspěšné ho filmu Top Gun: Maverick.

V polovině prázdnin jsme připravili akci v největším zábavním centru v Brně. Navštívili jsme BRuNO family park, kde se děti do sytosti vyřádily na všech atrakcích.

Na konec prázdnin jsme připravili výtvarné setkání maminek, které si vyzkoušely zajímavou techniku macramé. Maminky si vyrobily několik překrásných andělek.

Začátkem školního roku jsme potěšili zejména děti a pozvali jsme rodiny do Oslavan, kde se nachází unikátní zábavní park zakomponovaný do areálu oslavanského dolu Kukla – Permonium.

Pravidelně se také setkáváme těsně před adventním časem, aby si maminky mohly vyrobit adventní věnec nebo jinou vánoční dekoraci. První adventní víkend jsme jeli s CK České kormidlo na zájezd do rakouské čokoládovny Hauswirth a navštívili jsme adventní trhy na zámku Schloss Hoff. Před vánočním shonem jsme ještě stihli pozvat maminky na wellness do hotelu Atlantis.

Pevně věříme, že jsou tyto akce velkou psychickou pomocí a naše setkání tak pomáhají nejenom malým pacientům, ale také jejich rodičům a sourozencům.

Z celého srdce děkujeme Magistrátu města Brna - odbor zdraví, za poskytnutou dotaci, která nám částečně pomohla financovat tento projekt.

Za region Brno,

Gabriela Skopalová


Region Brno 2022

Brno