Region Brno 2021

Region Brno 2021

Cílem tohoto projektu je zajištění volnočasových aktivit pro rodiny onkologicky léčených dětí, a to i těch dětí, které již léčbu ukončily.

Region Brno 2021

V roce 2021 jsme měli naplánováno mnoho příjemných setkání pro naše klienty. Bohužel z důvodu koronavirové epidemie se zejména v první polovině roku nemohly konat žádné společné setkání. Po rozvolnění restrikcí jsme se pokusili dohnat některé zameškané akce, ale z důvodu karantény či nemoci našich klientů jsme byli nuceni několik akcí zrušit těsně před jejich konáním. Přesto se nám v tomto těžkém a náročném období podařilo zorganizovat 7 akcí, kterých se zúčastnilo celkem 76 klientů.

Zejména děti s nadšením přivítaly jednodenní prázdninový výlet do Prahy, kde jsme dopoledne navštívili zoo Mořský svět na pražském Výstavišti Holešovice. A odpoledne jsme pak prošli nejzajímavější památky hlavního města. Cestu do Prahy a zpět jsme zvolili vlakem RegioJet.

Na konci prázdnin jsme zavítali do Cinema City Velký Špalíček, kam jsme pozvali děti a jejich rodiče na rodinný film Gump – pes, který naučil lidi žít.  

V září jsme pozvali naše nejmenší pacienty do divadla Radost na představení Jája a Pája.

Podzim jsme zahájili výsadbou květinových truhlíků, kterou maminky velmi rády uvítaly. V říjnu se rodiče léčených dětí dvakrát vydali za kulturou. Nejprve se konalo odložené představení z minulého roku Šest tanečních hodin v šesti týdnech v divadle Bolka Polívky. A o týden později jsme zhlédli v Městském divadle Brno nestárnoucí komedii s písničkami - Světáci.

Závěr roku patřil už tradičně vánoční výrobě adventních věnců.

Díky dotaci z Magistrátu města Brna jsme společně podpořili rodiny léčených dětí z Brna a okolí. Pevně věříme, že jsou tyto akce velkou psychickou pomocí a naše setkání tak pomáhají nejenom malým pacientům, ale také jejich rodičům a sourozencům.


Brno

2021