Letní pobyt na Dolní Moravě

Letní pobyt na Dolní Moravě

Letní rekondiční pobyt se uskutečnil v turistické oblasti Králického Sněžníku v obci Dolní Morava a to na horské chatě Terezka, u Slona a Slaměnka.

Letní pobyt na Dolní Moravě

Letní rekondiční pobyt se uskutečnil v turistické oblasti Králického  Sněžníku v obci Dolní Morava a to na horské chatě Terezka, u Slona a Slaměnka. Účastníky zájezdu bylo 17 rodin s ratolestmi různého věku. Všechny nás spojovala vidina příjemně strávených chvil střídajících aktivní činnost s odpočinkem.

Vzhledem k tomu, že dveře za dlouhou léčbou plnou omezení někteří zavřeli jen nedávno, tak o to s větší intenzitou dýchali zhluboka ten svěží horský vzduch a prožívali každou minutu strávenou na „svobodě“ a konečně se svými blízkými. A o tom to přece je!

První den počasí vypadalo nevlídně, ale pozitivní energie, která byla všude kolem, nakonec vyhrála  a do konce našeho pobytu používání opalovacího krému s vysokým UV faktorem bylo na denním programu:), který už sám o sobě byl dosti nabitý.

Druhý den nás čekala dopolední výtvarka, kde maminky (ale i tatínci) pracovali s technikou průzračného mozaikování a tak byly stoly brzy obsypány skleněnými vázami s krásnými kostičkovanými vzory nejrůznějších barev. Děti pro změnu okusily techniku enkaustiky, což je  úžasné tvořivé malování horkým voskem umožňující nejen otevření skrytých schopností a kreativní seberealizaci, ale také spontánní vyjádření pocitů. Jednoduchá a nenákladná technika, vhodná opravdu pro každého. Díky slunečnému počasí jsme tvořili na terase chaty U Slona přímo pod bobovou dráhou, ta zlákala nejen malé, ale i velké. Aby taky ne, vždyť je to vskutku skvělá atrakce a člověk tak mohl okusit adrenalinový zážitek na jedné z nejdelších a profilem nejzajímavějších bobových drah ČR.

A jelikož jsme se už naseděli až až, tak byl nejvyšší čas kapku prozkoumat okolí. Jedni se vydali jen tak na kratší procházku k Wellness hotelu Vista, jiná skupinka k nedalekým vodopádům a ti nejzdatnější dokonce testovali terén na horských kolech.

Třetí den většina z nás okusila jízdu lanovkou Sněžník. Nástupní stanice je přímo u parkoviště Wellness hotelu Vista a z horní stanice lanovky se můžete vydat na cyklo nebo pěší tůru nebo si můžete jen tak posedět na terase chaty Slaměnka a občerstvit se a zárověň se pokochat pohledem do údolí a na okolní kopce. Večer jsme si pobyt zpestřili opékáním špekáčků. Podnětná byla i návštěva horské služby. Pobyt na čerstvém vzduchu byl příjemně vyčerpávající a tak jsme neváhali využít možnosti odskočit si na masáž nebo jen doplnit tekutiny v místní restauraci:).

Přesto, že nás ze všech stran obklopovalo překrásné horské prostředí, počasí nám víc než přálo a u výtvarného tvoření jsme se nenudili, tak nejlepší atrakcí pro děti byla bobová dráha, trampolína na terase a možnost hrát na honěnou mezi stoly restaurace. Jak by ne, když část „běžecké“ dráhy byla skrze restauraci:). Tudíž rodiče šíleli, naháněli dítka a marně domlouvali…….ale DĚTSKÝ ÚSMĚV NADE VŠE!

Domů se nám vracet nechtělo. Nezbývá než často otevřít album s fotkami a připomenout si tu fajn slunečnou a usměvavou atmosféru….

Díky všem.