Hotel Bauer, Bílá – prodloužený relaxační víkend

Hotel Bauer, Bílá – prodloužený relaxační víkend

Ve čtvrtek 10. září přijelo 10 rodin z regionu Ostrava do Hotelu Bauer na Bílou, aby spolu v tomto krásném prostředí mohlo strávit příjemný relaxační prodloužený víkend.

Hotel Bauer, Bílá – prodloužený relaxační víkend

Po ubytování a společné večeři byly rodiny seznámeny nejen s programem, ale také s pravidly, které je třeba dodržovat v souvislosti s vyhlášením Mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví, platného od 10. 9. 2020.

Pro rodiče byl v průběhu pobytu připraven kurz kaligrafie a seminář Základní pilíře budování kvalitní imunity a odolnosti vůči stresu. V kurzu kaligrafie nám lektorka BcA. Iva Rucká nejprve ukázala, jak se dá využít provázek nebo igelit jako podklad např. k přání, a potom nás začala zasvěcovat do tajů kaligrafie. Vyzkoušeli jsme různé druhy kaligrafických pomůcek. Každý rodič obdržel písanku a spoustu předloh na trénování.

Seminář lektorky Vladimíry Rychlík týkající se imunity, byl zaměřen na péči o vlastní psychiku, důležitost spánku, využití otužování a chladu na podporu psychické a fyzické odolnosti. Na závěr jsme probrali stravu, dlouhodobé stravovací rutiny a přerušované půsty. Jedním z praktických tipů semináře pak byla technika krabicového dýchání.

Zatímco se rodiče vzdělávali, dětem se starali o program asistenti Filip a Hanka. Připravili jim velmi pestrý program plný her, ať už v malé konferenční místnosti (rychlá poznávačka, městečko Palermo, Activity, Double) nebo venku (fotbal, Revoluce, plechovky, hry v lese). V pátek večer asistenti připravili pro děti noční hru v lese, která byla přijata s velkým nadšením. V sobotu pak byly děti odměněny sladkostmi a medailemi, které si mohly vyzdobit.

Kromě seminářů a her rodiny využily volný čas různými výlety po okolí, povídáním si ostatními či jiným způsobem. Rodiny také v daném čase využily hotelový wellness, který však vzhledem k epidemiologické situaci, byl jen pro omezený počet osob. Proto se zájemci rozdělily do skupinek tak, aby si wellness mohli užít všichni.

Některé děti dokonce zaujal kurz kaligrafie, a tak v době volna tiše seděly a psaly nádherná písmenka.

Poslední večer probíhal v pohodové atmosféře, děti spolu seděly v kruhu a hrály Bang!, zatímco si rodiče povídali.

Všichni si prodloužený víkend užili, a v neděli po snídani odjížděli zrelaxovaní a spokojení.

Akce byla financována z projektu Moravskoslezského kraje Podporujeme hrdinství, které není vidět II.

Za region Ostrava

Petra Hojecká


Hotel Bauer - Bílá

Prodloužený relaxační víkend