Český den proti rakovině 2017

Český den proti rakovině 2017

Spolek ONKA se již popáté zapojil a vyrazil do ulic nabízet kytičky měsíčku lékařského v rámci Českého dne proti rakovině.

Český den proti rakovině 2017

Ve středu 10. května proběhl XXI. ročník celostátní sbírky Český den proti rakovině a spolek ONKA se již popáté zapojil a vyrazil do ulic nabízet kytičky měsíčku lékařského. Tento rok, pro podporu výzkumu a léčby nádorových onemocnění hlavy a krku, měly kytičky modrou stužku. Jelikož jsme kolektivním členem Ligy proti rakovině, začaly přípravy na tento den již začátkem roku.
I letos se do prodeje zapojily maminky malých pacientů, ale i mnoho našich známých, přátel a kamarádů. Letošní rok jsme podpořili sbírku prodejem například v Brně, Žďáru nad Sázavou, Novém Veselí, Kunovicích, Hodoníně, Olomouci, Kuřimi a jiných městech ČR.
Tak jako svítilo sluníčko, zářili ve žlutých tričkách i naši dobrovolníci v ulicích. I proto se nám podařilo prodat bezmála 3800 kytiček. Většina lidí bylo štědřejších a přispělo vyšší částkou něž dvacetikorunou a mnoho lidí se v tento den také rozpovídalo o svých osobních radostných i těch méně radostných zkušenostech s tímto zákeřným onemocněním.

Protože onkologických pacientů stále přibývá, jsme velmi rádi, že se můžeme podílet na sbírce, jejíž výtěžek putuje na výzkum a léčbu onkologických onemocnění.
Velmi si vážíme pomoci všech dobrovolníků a mnohokrát děkujeme.