Český den proti rakovině

Český den proti rakovině

Náš spolek se již potřetí zapojil do Českého dne proti rakovině. Kytičkový žlutý den se letos konal 14.5. Kytičky měly tyrkysovou stužku a hlavním tématem letošní sbírky byla Prevence nádoru plic.

Český den proti rakovině

Tentokrát nejen naše členky, ale i jejich přátelé a příbuzní vyrazili do ulic Brna, Žďáru nad Sázavou, Znojma, Prahy, Kuřimi, Blanska, Prostějova, Havířova, Olomouce, Zbraslavic  a Hranic.

.Veřejnost je k této akci velmi vstřícná a. spousta občanů přišla kytičku zakoupit se slovy  „Ať mi nechybí do sbírky“ . Ze zkušenosti z minulých let víme, že není nutné  kytičky nijak nabízet. Lidé nás většinou sami osloví a rádi si kytičku za cenu dvacet korun koupí. Většina má však připravený o něco větší obnos. Maminky se ozývaly již během dopoledne a některé dokonce mrzelo, že nemají kytiček více.

Úspěch z minulého roku se nám tak podařilo zopakovat a prodali jsme téměř 4000 kvítků měsíčku lékařského. Jsme rádi, že můžeme tímto způsobem přispět na účet Ligy proti rakovině a pomoci tak všem onkologickým pacientům v jejich těžkém boji. Již teď se těšíme na příští ročník.

Děkujeme  maminkám našeho spolku a všem dobrovolníkům, kteří se do prodeje zapojili. V neposlední řadě patří velký dík všem, kteří si kvítek měsíčku lékařského zakoupili.