Adventní Wroclaw

Adventní Wroclaw

Region Ostrava

Adventní Wroclaw

Navzdory sněhové kalamitě se v sobotu 17. prosince 2022 vydaly rodiny z regionu Ostrava s cestovní kanceláří Victoria na celodenní výlet do adventní Wroclawi.

Město Wroclaw je na seznamu UNESCO a je přezdíváno polské Benátky, proto jsme se na prohlídku městem těšili i přesto, že byla zima a mráz.

Příjezd do města byl naplánován v dopoledních hodinách. Při projíždění městem jsme byli ještě v autobuse upozorněni na dominanty Wroclawi - Sky Tower, která je nejvyšším mrakodrapem v Polsku a Halu Stulecia (Hala Století), která je na seznamu památek UNESCO.

Prohlídku města jsme zahájili v gotické katedrále sv. Jana Křtitele, která se pyšní nejvíce vitrážemi a největšími varhanami v zemi. Po prohlídce katedrály jsme cestou k Rynku za výkladu průvodkyně společně poznávali další krásy Wroclawi. Zároveň jsme nacházeli spoustu malých trpaslíků, kterými je Wroclaw pověstná.

U Rynku, kde byly vánoční trhy, jsme měli prostor pro individuální poznávání města, vánoční nákupy a ochutnávání dobrot.

Cesta zpět k autobusu bez průvodkyně některým trochu zamotala hlavu, ale nakonec jsme se všichni úspěšně dostavili na stanovené místo, rozloučili se s již večerní Wroclawí a odjeli zpět do České republiky.

 

Přestože bylo počasí opravdu nevlídné, shodli jsme se, že jsme si výlet užili.

 

Za region Ostrava

Petra Hojecká

 

 


Adventní Wroclaw

Region Ostrava