29. 8. - 2. 9. 2018

29. 8. - 2. 9. 2018

LETNÍ ČESKO-SLOVENSKÝ POBYT V LIPTOVSKÉM JÁNU

29. 8. - 2. 9. 2018

Na poslední prázdninový týden, ve dnech 29. 8. – 2. 9. 2018, spolek ONKA a OZ Deťom pre život pozval celkem 14 rodin z České a Slovenské republiky na regenerační pobyt do Wellness hotelu Alexandra v Liptovském Jánu, aby si zde odpočinuly, načerpaly nové síly a využily námi nabízený program.

Pobyt začal ve středu 29. 8. obědem. V podvečer jsme přivítali všech 14 rodinek v kongresové místnosti a předali uvítací dárky v podobě triček, vaku na záda, tašky, vitamíny, kosmetiky, cukrovinek a dalších drobností. 

Následující den jsme dopoledne vyrazily auty do asi 20 kilometrů vzdáleného obce Východná, kde byl pro děti i rodiče připravený program v Kone vo Východnej. Tím bylo česání a čištění koní, jízda na koni a poté jejich krmení. Většina dětí se taky zapojila do házení lasem. Po asi dvouhodinovém programu jsme se odebrali do nedaleké FarmyVýchodná. Zde jsme dostali ochranný oděv a vyrazili na prohlídku farmy s doprovodem a výkladem. Dozvěděli jsme se spoustu informací týkajících se krav, ovcí, koz, krmiva, mléka, sýrů

V pátek dopoledne nás čekal další výlet za dobrodružstvím. Tentokrát jsme vyrazili do Liptovského Mikuláše, kde jsme navštívili Zookontakt a Motýlí farmu. Zde mohly děti i rodiče vstoupit do prostor určený pro zvěř a odvážní si mohly pohladit například medvěda, klokana, papoušky, králíky, tygříky, lamy. Byla to zajímavá zkušenost a všichni si ji užili. Pak následoval přesun do Motýlí farmy. Tady jsme mohly vidět kuklení motýlů a spoustupoletujících motýlů, kteří si na nás různě sedali. Po cestě nazpět do hotelu jsme ještě navštívili miniatury Slovenska Minislovensko v Liptovském Jánu.

Odpoledne byl volný program, aby si rodiny mohly taky užít čas podle svého. Většina trávila tento čas v hotelovém bazénu a wellness zóně, procházkami nebo hraním fotbalu na hřišti před hotelem. 

O každovečerní program se staraly animátorky Mimka a Nellka, které měly pro děti připravený program, tance, malování, tvoření a noční hru, do které se zapojili i rodiče.

Sobotní dopoledne patřilo Stanišovské jeskyni. Od hotelu se tato jeskyně nachází zhruba 3 kilometry, a protože bylo nádherné počasí, tak téměř všichni vyrazili pěšky. Prohlídka jeskyně s čelovkami na hlavě trvala téměř hodinu. Po prohlídce jsme zpět na hotel využili sjezdu na koloběžkách. 

Animátorky se staršími dětmi připravili pro ostatní děti sportovní odpoledne. Děti zdolávaly různé překážky a odměnou jim vyla medaile a diplom, kterou děti dostaly během posledního večerního programu. Během celého pobytu nacvičovaly děti choreografii tanečního vystoupení, které nám tento poslední večer předvedly.

Vše se jednou končí a tak i my jsme se museli v neděli dopoledne se všemi rodinami rozloučit, popřát hodně zdraví a šťastnou cestu domů.

 

Za tým ONKA, z. s. 

Tvrdoňová Eva

 


29. 8.-2. 9. 2018

Relaxační pobyt