Peklo čertovina

Peklo čertovina

Region Žďár nad Sázavou zve rodiče a děti na jednodenní výlet

Peklo čertovina

Milí rodiče a milé děti, 
rádi bychom Vás pozvali na jednodenní výlet do Hlinska v Čechách.  Akce se koná 28. 9. 2018 

Akce je určená pro rodiny z regionu Žďár nad Sázavou a okolí

V České republice byl otevřen světový unikát – PEKLO, který nemá v Evropě ani jinde na světě obdoby. Naleznete ho nedaleko Hlinska v Čechách v obci Čertovina.Jedná se naprosto výjimečnou stavbu, která sahá až do  hloubky 12 metrů pod zem, kde jsou stovky metrů chodeb a jeskyní, k nebesům pak míří osmi metry.

Stavba svým charakterem připomíná obří převrácenou  loď o délce 65 metrů a šířce 14 metrů. K této stavbě se váže legenda, která praví, že v roce 666 se plavili čerti na pekelném korábu a pátrali po hříšných duších. Jedné noci je však zastihla ukrutná bouře a celý koráb převrátila dnem vzhůru. Lucifer vzal své ohromné vidle, zapíchl je přímo před příď převrženého korábu a pronesl: „Peklo nikdy nebude mířit k nebesům!“. Přikázal všem chlupáčům kutat a kopat, až si vykopali svoje PEKLO. A hříšné duše na pozemském světě, které se nebály poblíž usídlit, nazvali toto místo Čertovina.

V útrobách stavby naleznete mimo zmiňovaného podzemního labyrintu i restauraci s kapacitou 200  míst a přilehlou terasou, Luciferovo doupě, prodejnu suvenýrů, hernu, vinárnu, minipivovar.

Celý projekt je určen pro všechny věkové kategorie, kde naleznete zábavu ve formě hraného programu živými herci (čerty), slovy naprosto nepopsatelná atmosféra

V dopoledních hodinách navštívíme památkovou rezervaci Betlém.

Památková rezervace lidové architektury Betlém v Hlinsku byla vyhlášena v roce 1995. Důvodem pro tento počin je jedinečnost  dochovaného urbanistického celku převážně roubených objektů ve středu města. Počátky zástavby Betléma spadají do první poloviny 18. století, kdy v souvislosti s možností stěhování obyvatelstva po vydání tolerančního patentu roku 1781 a rozvojem řemesel, přicházel do Hlinska větší počet obyvatel z okolních vesnic.

Cely program je pro vás, vaše děti a jejich kamarády připraven zcela zdarma. 
Doprava vlastní.
Počítejte, prosím, s příjezdem do Hlinska cca v 10.00 hod. 

Přihlaste se prosím co nejdříve, z důvodů nutnosti rezervace míst na email m.wirthova@onka-sdruzeni.cz

Stačí napsat jména účastníků a u děti věk. 

Těšíme se na Vás

Za tým Onka 

Marcela Wirthová

Zobrazit web
Vloženo Od